أخبار عاجلة

Хто Такий Devops Engineer: Обовязки, Завдання Та Необхідні Навички

І обрана мова програмування теж не має критичного значення. Головне — знати мову настільки, щоб використовувати її для написання програм для автоматизації https://wizardsdev.com/ процесів. Зазвичай DevOps інженери вивчають Python, Ruby, Node.js, Go, Rust, C або C++. Не завжди для кожної ролі потрібен окремий фахівець.

DevOps інженер хто це такий

Більш того, ці практики впроваджують не “на чиїйсь стороні”, а у весь продукт. Проекту потрібен не сам по собі DevOps-інженер – йому потрібне рішення проблеми, а роль DevOps-інженера може бути розподілена між кількома членами команди з різною спеціалізацією. DevOps повинен заохочувати культуру колаборації та відкритих процесів у компанії. Це може бути складно, адже деякі організації звикли “ховати” процеси одних команд від інших.

Відео

Тому, мабуть, поки що світчинг ― найпростіший варант опанувати цю роботу. DevOps-спеціалістом, на моєму досвіді,  усі стають з нуля. Не існує людини, яка народилась вже вміючи дебажити, чому пода не запускається у кубернетесі. DevOps-інженер і тестує код, і проводить дебагінг. Проте йому не потрібно досконало знати мови програмування, а тестування автоматизовані. І тестувальники, і розробники, і DevOps-інженери працюють над розробкою ІТ-продуктів, мають справу з кодом та релізами.

DevOps інженер хто це такий

Нумо розбиратись, чим тестувальник та розробник, відрізняються від DevOps-інженера. Все частіше програмне забезпечення розробляється по принципу мікросервісів. Тому спеціалісту варто знати платформи для контейнеризації застосунків та їх управління. Фахівець SRE працює зі стабільністю продукту на всіх етапах.

«мамо, Ходімо На Дитячий Майданчик? Я Хочу Погратися Будь-ласочка, Там Друзі Чекають!»

DevOps engineer — фахівець, який займається всіма циклами і процесами розробки. У його область впливу входить розробка, тестування, перед і пост підтримка релізу продукту. Він здатний розуміти архітектуру продукту, оцінювати ризики безпеки і автоматизувати процеси розробки, створення і випуску ПО. Його робота спрямована на створення взаємодії розробників з іншими IT-фахівцями. Наприклад, якщо програмісти і тестувальники відповідають за Development, то адміністратори відповідальні за Operations.

І все це – навіть не повний перелік повсякденних справ. Специфіка багато в чому залежить від конкретного продукту та клієнта. Senior вміє розв’язувати абстрактно сформульовані завдання, ухвалює рішення та бере на себе відповідальність за результат. Знає, коли потрібно під’єднати до завдання колег, може координувати їхню роботу. Має глибші знання, ніж Middle, а також розуміє верхньорівневі процеси з позиції бізнесу.

Будь-який сьогоднішній процес може стати кращим завтра, але при цьому вкрай важливо правильно визначати пріоритети. Безперервна інтеграція та безперервне розгортання — ключова частина методології DevOps. Тож треба освоїти інструменти GitLab, Jenkins, GitHub actions або подібні. Найцікавіше, що методологія DevOps стала відповіддю на потреби розробників, проджект-менеджерів, системних адміністраторів.

  • Іншими словами, DevOps – це міст між командами розробки та експлуатації.
  • ➕ Зв’язок між командами розробників, тестувальників та інших учасників розробки програмного продукту.
  • Під час навчання історія з IT тільки поглиблювалася — я допомагав із налаштуванням мережі в університеті та гуртожитку, за будь-яких питань чи проблем всі завжди йшли до мене.
  • Цикл не тільки допоможе оцінити перспективи, а й дасть можливість краще зрозуміти індустрію і особливості професії зсередини.
  • Будь-який сьогоднішній процес може стати кращим завтра, але при цьому вкрай важливо правильно визначати пріоритети.

А з автоматизацією працюють системні адміністратори. В результаті DevOps інженер тільки автоматизує та робить остаточне опрацювання та автоматизація виробництва та доставки коду в продакшн. Серед обов’язків інженера також знаходиться безпека продукту.

Devops Інженер: Хто Це Такий І Його Обов’язки

Ця нагорода є визнанням високого рівня виконання процесів DevOps та свідчить про успішну і ефективну імплементацію сучасних практик розробки програмного забезпечення та управління проектам. Дуже важливо підключати DevOps-інженерів на самому початку розробки програмного забезпечення, ще коли тільки закладається архітектура. Навіть якщо здається, що вже вивчив всі технології, то зʼявляється щось нове. Галузь швидко розвивається, не можливо завжди все знати. Через це дуже поширений синдром самозванця — з ним потрібно боротись. Проте перш ніж шукати ментора або компанію, потрібно опанувати навички програмування.

DevOps інженер хто це такий

Дехто дотримувався думки, що DevOps Junior-рівня не існує, бо дуже великий поріг входження. Тобто DevOps ставали або розробники, або системні адміністратори з великим досвідом й одразу рівня Senior. Настав той день, коли розробники і системні інженери зацікавилися роботою один одного. Бар’єр між продакшеном і підтримкою зменшувався.

Таким чином, DevOps фахівець, який залучений не тільки в безпосередню розробку, але також в процес деплоя і експлуатації системи. Хтось каже, що DevOps фахівці це ті ж системні адміністратори (може навіть переходять із розробників). На практиці так і є, але для бізнесу цього мало. Тут треба бути не просто сісадміном, а важливо бути ланкою між Development і Operations, володіти глибоким розумінням всіх процесів для їх автоматизації. Але найкраще функціонал цього фахівця може охопити лише опис тих посад, які входять у позицію цього розробника. DevOps — це насамперед не сам працівник, а метод роботи в цілому.

Підхід, колись створений спільнотою небайдужих спеціалістів, вже встиг перетворитися на цілу філософію, до якої звертаються найбільші компанії світу. В чому ж секрет концепції DevOps та які фахівці здатні втілити її в життя? У цій статті ми розповімо про професію DevOps-інженера, а також поділимось роадмапою, яка допоможе Middle+ DevOps Engineer вакансії вирости із системного адміністратора до практика DevOps. ➖ Основний мінус — це неповноцінні проєкти, які покривають тільки один чи два аспекти DevOps. Наприклад, CI (процес збирання та тестування коду) та його реліз, коли інженер відповідальний лише за доставку результатів збирання та перевірку, чи все відбулося успішно.

Хто Такий Android-розробник, Переваги Та Недоліки Професії, Необхідні Навички

Моя рекомендація — AWS, Terraform, Kubernetes, Prometheus Stack, EFK. Звучить просто, на ділі — адище з купи інформації, великий поріг входження і навчання не менше ніж рік. Якщо розпорошуватися і додати ще фішечок — є ймовірність закінчити навчання в той момент, коли технологія застаріла і більше нікому не потрібна. Мені здається, що саме зараз, у ці складні часи в Україні і у світі загалом, з нуля дуже важко отримати першу роботу. Компанії не хочуть вкладатися у навчання, бо це дуже дорого.

Також дуже раджу educative.io — Learn DevOps for Developers, і обов’язково — самонавчання, stackowerflow, і всі книжки по тобі з приставкою «Deep Dive». З іншого боку, зараз є дуже багато курсів від різних академій та IT-компаній. На жаль, я не впевнений,  що вони дають достатній рівень знань, щоб отримати початкову роботу, тому що неможливо опанувати у хоч якомусь мінімально необхідному рівні стільки різних шарів ІТ.

Новачки з невеликим досвідом роботи можуть отримувати до $900, Middle DevOps Engineer з досвідом 3–6 років вже може претендувати на зарплату в $3 000. Навіть з появою нових інструментів DevOps-інженер все ще буде потрібен на проєктах. Загалом ще до початку пандемії ми обговорювали з колегами питання входу в професію девопса.

Немає повноцінного відчуття приналежності до проєкту, що в підсумку тільки демотивує. IT-фахівці часто втрачають багато часу через те, як неефективно організовані цикли релізу. DevOps-фахівці працюють над оптимізацією циклу випуску, щоб усунути втрату часу і впровадити інші методи просування процесу (наприклад, нове програмне забезпечення). Ще одне важливе завдання DevOps — зробити так, щоб релізи не сповільнювалися через важливі, але повторювані завдання. DevOps (development & operations) — якщо дослівно перекладати з англійської, то цей термін означає “розвиток і експлуатація”, що це означає? Не дуже складно здогадатися, що цей фахівець повинен володіти знаннями і практичними навичками відразу з декількох сфер.

شاهد أيضاً

جوميا تحتفل بمرور 12 عامًا في خدمة عملائها بالتميز والتكنولوجيا

تحتفل جوميا، المنصة الرائدة في مجال التجارة الإلكترونية في السوق المصرية والإفريقية، بمناسبة عيدها الثاني …