أخبار عاجلة

CD Projekt zakłada do 400-500 osób w zespole produkcyjnym jednego projektu

grupa kapitałowa cd projekt gry wideo

Początek jej działalności skupiał się na sprzedaży i dystrybucji gier. Iwiński i Kiciński sprowadzali gry od sprzedawców ze Stanów Zjednoczonych stając się pierwszymi w Polsce importerami gier na płytach CD-ROM[4]. Niedługo później spółka stała się oficjalnym dystrybutorem wybranych tytułów m.in. Jest notowana na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

grupa kapitałowa cd projekt gry wideo

W IV kwartale 2023 roku największy polski producent gier wideo wypracował 267,8 mln zł zysku EBITDA, czyli blisko 8 proc. Więcej niż konsensus Aktualizacja Mid-Session EUR/USD dla 16 października 2019 opracowany przez PAP (248,7 mln zł). Zysk netto w ostatnim kwartale 2023 roku wyniósł 187 mln zł wobec konsensusu na poziomie 144,9 mln zł.

Dystrybucja i lokalizacja gier[edytuj edytuj kod]

Grupa Kapitałowa CD PROJEKT działa w dynamicznie rozwijającej się branży elektronicznej rozrywki – gier wideo. Od blisko 30 lat gry wideo nieprzerwanie pozostają centralnym punktem naszego życia – to właśnie one definiują kim jesteśmy i jak działamy. Długoterminowe prognozy rozwoju globalnego rynku gier pozostają optymistyczne. Światowy rynek gier wideo osiągnie wartość 211,2 mld USD3, co implikuje skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) tego rynku w latach 2022–2025 na poziomie 4,6%.

  1. W marcu 2010 roku ujawniono plany jej połączenia z polską firmą komputerową Optimus[6].
  2. – Niewątpliwie był to wyjątkowy czas, który zapamiętamy na długo.
  3. Podobnie jak gra FPP They – futurystyczna gra akcji, nad którą pracowało CDP wraz ze studiem Metropolis.
  4. Home office, kontynuując intensywne prace nad naszą najnowszą produkcją ze swoich domów.

Nad tytułem początkowo pracował zespół składający się z 15 osób. W trakcie prac nad grą liczba ta urosła do około 100. Budżet produkcji wyniósł 20 milionów złotych, a jego wydawcą zostało Atari[19][1]. Po pięciu latach prace nad Wiedźminem zostały ukończone[4]. Tytuł ukazał się w 2007 roku i spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony mediów[20]. Spółka CD Projekt została założona w 1994 roku przez Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego[1].

Cyberpunk 2077

W związku z połączeniem oraz wydarzeniami będącymi jego następstwem, zmieniła się działalność prowadzona przez spółkę na w całości związaną z branżą gier. W 2011 roku Optimus SA zmienił nazwę na CD Projekt https://www.fx770.net/winy-gra-wykolejony/ Red SA, a w 2012 roku na CD Projekt SA[56][57]. CDI posiadał udziały w firmach Porting House (studiu zajmującym się tłumaczeniem i lokalizacją gier komputerowych) oraz Gram.pl (portalu internetowym).

grupa kapitałowa cd projekt gry wideo

Tak – naszym założeniem jest aby remake korzystał z rozwiązań wypracowanych w ramach projektu Polaris – dodał Nielubowicz. Gośćmi piątkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl byli Piotr Nielubowicz, CFO i Karolina Gnaś, VP ds. Tematem spotkania były wyniki spółki za 2023 rok oraz omówienie bieżących projektów studia. Na czele Grupy Kapitałowej CD PROJEKT stoi CD PROJEKT S.A., spółka holdingowa, w ramach której działa studio deweloperskie CD PROJEKT RED. W najbliższej perspektywie Cyberpunk 2077 będzie wciąż patchowany – wydawane są nowe łatki poprawiające komfort gry wideo (najnowszy patch 1.2 wprowadza ponad 500 poprawek). CD Projekt uzyskało od polskiego rządu wsparcie w formie grantu na kwotę ponad 7 milionów dolarów amerykańskich.

Wartość Modivo została oszacowana na 4,9 mld zł

Tak jak wspominaliśmy jesteśmy coraz bardziej zadowoleni z postępów prac – zaznaczyła Karolina Gnaś. CD Projekt odnotował 481,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2023 r. Zysk operacyjny podskoczył r/r z 376,69 mln zł do 469,04 mln zł, a zysk EBITDA zamknął się kwotą 469,04 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1.230,2 mln zł w 2023 r. Sprzedaż dodatku Widmo Wolności wyniosła 5 mln kopii w 2023 roku. „Polaris”, którego celem było wsparcie rozwoju gry „Polaris” – gry wideo o wysoce innowacyjnej i kreatywnej fabule.

شاهد أيضاً

جوميا تحتفل بمرور 12 عامًا في خدمة عملائها بالتميز والتكنولوجيا

تحتفل جوميا، المنصة الرائدة في مجال التجارة الإلكترونية في السوق المصرية والإفريقية، بمناسبة عيدها الثاني …